نرده حفاظ شاخ گوزنی امروزه به انتخاب اول تمامی خریداران برای حفاظ روی دیوار تبدیل شده است. امنیت بالای این نوع از حفاظ به همراه قیمت مناسب و همچنین عامل بازدارندگی آن باعث رشد روز افزون استقبال خریداران به مطمئن ترین نرده حفاظ روی دیوار در ایران شده است ، قبل از این که وارد بررسی انواع نرده حفاظ شاخ گوزنی شویم لازم دانستیم که با توجه به توصیه های مکرر کارشناسان حفاظ شاخ گوزنی به اطلاع شما عزیزان برسانیم که نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی کمتر از 70 سانت به 2 دلیل توجیه ندارد . اول هم سان بودن قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی  از ارتفاع 50 تا 70 است . بدین معنی که با توجه به اختلاف کم وزن در این 3 ارتفاع(50 سانت ، 60 سانت ، 70) و تاثیر وزن بر قیمت حفاظ روی دیوار ، قیمت از  نرده حفاظ شاخ گوزنی 50تا 70با هم برابر است . نکته دوم :عدم ایمنی در ارتفاع های زیر 70 سانت ،که حتی اگر دیوار شما دارای ارتفاع بالاتر از 3 متر نیز باشد ، عبور از نرده حفاظ شاخ گوزنی با ارتفاع کمتر از 70 بسیار کاری سخت و دشوار نبوده و بازدارندگی قابل توجهی ندارد .ما در سال 1398 تقریبا فقط در دیوار هائی که امکان نصب نرده حفاظ با ارتفاع 90 نبود از نرده حفاظ های دیگر استفاده کردیم . دلیل این امر هم ارائه مشاوره مناشب و توجیه هزینه های مربوط به نرده حفاظ شاخ گوزنی در ارتفاع های 50 تا 90 و سایر موارد مانند کرایه مشترک و هزینه های ثابت برای نصب حفاظ شاخ گوزنی با ارتفاع 50 ، 70 ،90 است . امید واریم که در سال 1399 بتوانیم با تولید نمونه های جدیدتری از نرده حفاظ روی دیوار در خدمت شما سروران گرامی باشیم . 

در این مقاله به برسی نرده حفاظ شاخ گوزنی و انواع مدل های آن میپردازیم و نحوه نصب و تولید آن را نیز برسی میکنیم و به سوالات متداول در زمینه ساخت نرده شاخ گوزنی نیز پاسخ میدهیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت حفاظ میتوانید مقاله قیمت حفاظ شاخ گوزنی را مطالعه کنید

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی چیست :

نرده حفاظ شاخ گوزنی که در لاتین به آن fence spiker  and wall spikes   میگویند برای ایجاد امنیت خارجی ساختمان روی دیوار به جهت جلو گیری و ورود غیر منتظره و سریع افراد مهاجم و سارقان نصب میشود.

نرده حفاظ معمولا برای پنجره ساخته میشد ولی امروزه بیشترین کاربرد این گونه از حفاظ  ها (حفاظ شاخ گوزنی)بر روی دیوار است .

دلیل  اقبال بالا از نرده حفاظ روی دیوار و  اقبال عمومی از آن به دلیل  باز دارندگی بالای این سازه فلزی در مقابل سارقان است . سارقانی که خود را از روی دیوار به سرعت به درون ساختمان رسانده و در محلی مخفی میشوند تا بتوانند در بهترین زمان ممکن سرقت خود را انجام داده و به سرعت خارج شوند .

نرده حفاظ شاخ گوزنی  قبلا به صورت سیم خاردار یا میله های صاف ساخته میشد که دارای نقاط ضعف بسیاری بودند تا حدی که سرقت از مکان هایی با این گونه از نره حفاظ ها به راحتی انجام  میگرفت  . با طراحی و ورود نسل جدیدی از لوستر دیوار به نام  نرده حفاظ شاخ گوزنی ( حفاظ بوته ای )  که به صورت لایه لایه ساخته میشود استفاده از سیم خاردار و میله های صاف دیگر(حفاظ نیزه ای ) منسوخ شده است .

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی : نسل جدید حفاظ روی دیوار

نرده حفاظ شاخ گوزنی به عنوان نسل جدید از حفاظ ها بر عکس حفاظ های قدیمی دارای ظاهر مناسب و امنیت بالا  هستند. حفاظ شاخ گوزنی مورد تایید پلیس پیش گیری هم قرار گرفته است به صورتی که در اکثر اماکن انتظامی امروزه از این گونه از نرده حفاظ استفاده میشود . در ساخت حفاظ شاخ گوزنی  معمولا از میلگرد سایز 10 استفاده میشود .عرض و ارتفاع نرده حفاظ بستگی  به نوع دیواری دارد  که حفاظ  باید روی ان نصب شود.

به طور کلی نرده حفاظ شاخ گوزنی قابلیت نصب بر روی انواع سازه ، دور ساختمان مانند دیوار های پیش ساخته ،آجری و بتونی را دارند .برترین نقطه قوت این گونه از سازه ها داشتن عرض مناسب و استفاده از پیکان های تیز در قسمت های مختلف است . به عبارتی ساده تر با روی کار آمدن حفاظ شاخ گوزنی زمان استفاده از سرایه دار به عنوان نگهبان ساختمان به پایان رسیده است.

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی یا دوربین مدار بسته؟

نرده حفاظ شاخ گوزنی اولویت را در استفاده از دوربین های پیشرفته برای کنترل ورود سارقان روی دیوار را هم با چالش مواجه کرده است . دوربین هایی که برای کنترل دیوار نصب میشوند معمولا بعد از مواجه شدن صاحب خانه با سرقت مورد استفاده قرار میگیرند بنا براین  از دور بین  به عنوان یک عامل باز دارنده نمیتوان استفاده کرد.

در صورتیکه نرده حفاظ شاخ گوزنی به علت لبه های نوک تیز و فلزی اش میتواند صدمات جبران ناپذیری به فرد مهاجم وارد کند. به همین سبب سارقانی که این حفاظ را بر روی دیوار مشاهده میکند به دلیل ریسک بالا و صدمات جبران ناپذیر جانی آن عملا از فکر عبور هم صرفنظر میکنند.

 

انواع نرده حفاظ شاخ گوزنی

بطور کلی نرده حفاظ شاخ گوزنی را میتوان به 4 مدل پرفروش تقسیم کرد: 1-مدل شاخ گوزنی 2-مدل بوته ای 3- مدل نیزار 4-مدل لیلیوم5- نرده حفاظ مدل روسی. در ادامه این مقاله هر چهار مدل را به دقت برسی میکنیم.

 

1-نرده حفاظ شاخ گوزنی مدل شاخ گوزنی : 

نرده حفاظ شاخ گوزنی یکی از مطمئن ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین حفاظ های روی دیوار است .چنان چه میخواهید از گزند سارقان در امان باشید از شاخ گوزنی برای امنیت دیوار ساختمان منزلتان استفاده کنید. با نصب حفاظ شاخ گوزنی خواهید دید که دیگر هیچ دزد سارقی وارد خانه شما نخواهد شد .

نوع چیدمان طراحی میله های حفاظ شاخ گوزنی و نوک تیز آن به شکلی تیز و برنده طراحی شده است که عبور از ان را تقریبا محال کرده است .شکل ظاهری این نوع از حفاظ انسان را به یاد شاخ گوزن میاندازد . شاخ های گوزن ، تنها وسیله دفاعی این حیوان  است . جنس این نوع از میله ها از میل گرد است . بیشترین کاربرد این نوع از نرده حفاظ  برای منازل ساختمانی و شخصی است.

 

2-نرده حفاظ شاخ گوزنی مدل بوته ای :

حفاظ بوته ای ،نوعی از نرده دیوار است که شکل ظاهری آن شما را یاد بوته های در هم تنیده  می اندازد .به هر میزان که میله ها و شاخه های این نوع از حفاظ بیشتر باشد ضریب ایمنی آن نیز بیشتر است . در طراحی این حفاظ از لایه های  فرم دار بیشتری از آهن استفاده شده است که عبور از آن را غیر ممکن کرده است .ارتفاع شاخه های حفاظ بوته ای از 50 سانتی متر شورع و تا ارتفاع 120 سانت  هم ساخته میشود ، در موارد نادری از ارتفاع 150 سانتی متر استفاده میشود .

حفاظ بوته ای شباهت بسیار زیادی به نرده حفاظ شاخ گوزنی دارد . این حفاظ به حفاظ بوته خاری و یا حفاظ خار دار نیز معروف است .کاربرد این حفاظ با توجه به شکل زیبا و امنیت بالای آن در منزل زیبا ، برج ویلا ، ویلا های لوکس  و … است .

 

3-نرده حفاظ شاخ گوزنی مدل نیزار :

حفاظ نیزاز از زیبا ترین و ایمن ترین حفاظ های نسل جدید است .  حفاظ نیزار از میلگرد سایز 10 و 12 ساخته میشود . این حفاظ در قواره های یک متری ساخته شده و در هر یک متر 53 شاخه به صورت خم منحنی از پایین شاسی به سمت بالا جوش داده شده اند . عرض 65 سانتی در قسمت پایین حفاظ ضریب امنیت را برای دیوار های پهن و فلاشینگ دار به حداکثر میرساند  .

ارتفاع این حفاظ از 90  سانت شروع شده و تا 150 سانت هم میرسد .ساختمان های بلند مرتبه و کلاسیک بهترین گزینه برای نصب حفاظ نیزار هستنند. این محصول به نام حفاظ لاله ای هم معروف است .این حفاظ در گروه حفاظ برتر طراحی شده و از سال 1390 به بازار عرضه شده است .

 

4-نرده حفاظ شاخ گوزنی مدل لیلیوم :

در ساخت این حفاظ از شکل ظاهری گل لیلیوم استفاده شده است . حفاظ لیلیوم ظاهری زیبا تر و جذاب تری نسبت به حفاظ شاخ گوزنی دارد. بهترین ارتفاع برای حفاظ لیلیوم 90 سانت ،120 سانت ، 150 سانت است .

این ارتفاع بر حسب سفارش مشتری قابل تغییر است . تعداد غنچه های حفاظ لیلیوم هر قدر که بیشتر باشد امنیت  و زیبایی نیز به همان  افزایش خواهد یافت  این حفاظ با توجه به شکل منحصر به فرد و زیبا انتخاب نرده حفاظ دیوار را برای افرادی که با شکل نرده حفاظ شاخ گوزنی مخالف هستند  راحت کرده است .اماکن گردشگری ، ورودی باغ ها ، تالار های عروسی  بهترین گزینه برای نصب حفاظ لیلیوم هستند.

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی: سوالات متداول

در ادامه این مقاله , مهمترین سوالات در زمینه نرده حفاظ شاخ گوزنی به همراه پاسخ های مرتبط با آن را گرداوری کرده ایم که قطعا میتواند جوابگوی بسیاری از طوالات شما نیز باشد. اگر نیاز به مشاوره در زمینه حفاظ روی دیوار دارید میتوانید با کارشناسان ما در حفاظ برتر تماس بگیرید: 02156585655 – 09121351284

 

سایز میل گرد نرده حفاظ شاخ گوزنی چند است ؟

اکثر تولید کنندگان حفاظ شاخ گوزنی از سایز میگرد 10 استفاده میکنند . با توجه به اینکه میل گرد 10 را کارخانه های مختلفی تولید میکنند در بازار میل گرد ساده  با وزن های مختلف وجود دارند که از حدود 9 میل تا 10 میل را در عرف میل گرد 10 ساده مینامند.

جوش CO2 با جوش معمولی چه تفاوتی دارد :

با توجه به اینکه میل گرد مصرفی در تولید نرده حفاظ شاخ گوزنی از نوع کششی است جوش الکترود گزینه خوبی برای این کار نیست..

الکترود در مواردی کاربرد دارد که دستگاه و امکانات جوش CO2  در دسترس نباشد .جوش CO2 به جوشی اطلاق میشود که 2 نوع  آلیاژ متفاوت را به صورت نفوذی به هم متصل کند .با توجه به استفاده زیاد از قطعات ریز در شاخ گوزنی جوش الکترود به دلیل نفوذی نبودن دو مقطع را به هم چسبانده و یک لایه به صورت گل مانند از خود بر جا میگذارد که در هنگام رنگ کاری این محل به شدت اسیب پذیر میشود .

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی در چه رنگ های تولید میشود ؟

رنگ نرده حفاظ شاخ گوزنی به سلیقه مشتری انجام میگیرد .بیشترین رنگ حفاظ شاخ گوزنی در طی چند سال اخیر سفید بوده است بعد از رنگ سفید که تقریبا 80 درصد از رنگ حفاظ شاخ گوزنی را به خود اختصاص داده است .رنگهای  مشکی ، قهوه ای سوخته و کرم به ترتیب پرفروش ترین رنگها هستند.برای اطلاعات بیشتربه  بخش مقالات رنگ نرده حفاظ روی دیوار مراجعه نمایید .

 

لیست قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی را چگونه میتوان دریافت کرد ؟

لیست قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی به دلیل نوسانات بازار میتوانید از کانال تلگرامی گروه تولیدی حفاظ برتر در وب سایت دریافت کنید یا با شماره تلفن های  02156586755الی 57 یا تلفن همراه  09121351284 استعلام نمایید

 

نحوه سفارش نرده حفاظ شاخ گوزنی به چه صورت انجام میگیرد ؟

برای سفارش دادن نرده حفاظ شاخ گوزنی میتوانید درخواست مشاوره رایگان برای اندازه گیری کرده و در صورت توافق همزمان قرار داد خرید نرده حفاظ روی دیوار را برایتان ارسال کرده و یا با مراجعه به دفتر فروش با کارخانه به صورت حضوری سفارش خود را نهایی کنید .حتما در هنگام خرید قرار داد را مطالعه کرده و به مواردی مانند بیمه نصاب ها و زمان تحویل تاکید کنید .

 

شرایط پرداخت نرده حفاظ شاخ گوزنی به چه صورت انجام میگیرد|؟

تقریبا بین 40 تا 60 درصد قرار داد  هنگام ثبت سفارش و مابقی زمان تحویل کالا و ترخیص از درب کارخانه به صورت نقدی تسویه میشود.در برخی موارد هم برحسب توافق طبق قرار داد فی مابین کارخانه و خریدار نحوه پرداخت مشخص و تسویه میگردد.

 

شرایط دریافت نمایندگی نرده حفاظ شاخ گوزنی به چه صورت است؟

برای دریافت نمایند گی حفاظ شاخ گوزنی  جهت شهرستان ها به دفتر فروش به شماره 02156586755 و یا شماره تلفن 09123403540 تماس بگیرید .در شهرستانهایی که نمایندگی مانند بابل ، اهواز ، کرمان که نمایندگی فروش وجود دارد نمایندگی مجدد داده نمیشود و در شهر هایی مانند مشهد و اصفهان و … نمایندگی به صورت منطقه ای داده میشود .

گروه تجاری حفاظ برتر در قبال نمایندگی ها متعهد بوده و کلیه سفارش های مربوط به شهرستان های مورد نظر به نمایندگی های حفاظ برتر ارجاع داده میشود.

 

نحوه ارسال نرده حفاظ شاخ گوزنی به جه صورت انجام میگیرد ؟

نحوه ارسال کلیه محصولات حفاظ برتر برای نمایندگی ها به صورت دربست  انجام میگیرد .برای خریداران نرده حفاظ شاخ گوزنی در تهران (حفاظ شاخگوزنی درطهران واطراف ) نحوه ارسال بر حسب سفارش خریدار با وانت و نیسان وخاور ارسال میگردد .با توجه به این که اکثر خریداران نرده حفاظ در تهران  نرده را با نصب خریداری میکنند هزینه های حمل و نقل معمولا از متری 3 هزار تومان فرا تر نمی رود .

هزینه ارسال حفاظ شاخ گوزنی در کرج ومهر شهر ،ملارد ، اندیشه  ،سر اسیاب هم تقریبا همان 3 هزار تومان د رمتراژ 40 متر به بالا و در متراژ های 40 متر به پایین حدود 5 هزار تومان است .

هزینه حمل و نقل نرده حفاظ شاخ گوزنی در جاجرود ، ابسرد ، دماوند ،گیلاوند ،رودهن ، بومهن و شهرک پردیس برای متراز کمتر از 15 متر 5 هزار تومان و برای مترا ژ های بالاتر حدود 3 هزار تومان است .

هزینه حمل و نقل برای شهرستان های همدان ،کرمانشاه ، کردستان ، آذربایجان شرقی  غربی ، ارومیه ، تبریز ، میانه حدود متری 4 تا 6 هزاتر تومان است .

برای مناطق شمالی با توجه به وجود نمایندگی ها فروش  هزینه ارسال حفاظ شاخ گوزنی در رشت ،لا هیجان ، انزلی ،فومن ،کلار دشت ، رامسر ،آمل بابل،نور آباد ، محمود آباد، سی سنگان ،ساری و بابلسر ، چالوس ونوشهر هزینه ارسال از 1 متر تا 20 متر متری 10 هزار تومان ،از 20 متر تا 50 متر متری 5 هزار تومان و از 50 متر به بالا متری 3هزار تومان است.

 

نحوه نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی به چه صورت انجام میشود ؟

نصب این گونه از نرده ها بسته به سطح روی دیوار و بستر کار متفاوت است . نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی بیشتر به عواملی مانند نوع دیوار و ارتفاع نرده حفاظ شاخ گوزنی دارد . در ساختمان های  در حال ساخت  به فاصله 2 متر یک پروفیل یا یک ورق برای جوش دادن نرده حفاظ داخل دیوار تعبیه گردد .

برای مناطق مختلف هم شرایط متفاوت است در شمال کشور مانند امل ، بابل ، ساری ،نوشهر ،چالوس ،نور ، محمود آباد ، کلاردشت ، رامسر  به دلیل استفاده از بلوک های پیش ساخته بهتر است که ردیف آخر بلوک سیمانی را از ملات سیمان پر کرده و از هر دو متر یک پروفیل یا یک دسته انتظار برای جوش دادن قرار دهند .

در بیشتر موارد که دیوارها بدون آگاهی ساخته شده اند و قصد نرده کشی دارند هزینه  بالایی برای نصب به صاحب ساختمان تحمیل میشود .برای آگاهی بیشتر از نحوه نصب و شرایط نصب میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.

 

زمان تحویل نرده حفاظ شاخ گوزنی چه قدر است؟

زمان تحویل حفاظ شاخ گوزنی بسته به میزان سفارش بین 3 تا 7 روز کاری میباشد.

حفاظ بوته ای حفاظ شاخ گوزنی در چه مکان هایی کار برد دارند ؟

1-منازل شخصی ،شرکت ها ، ادارات و باغ ویلا

2-پایگاه های نظامی

3-مورد استفاده در قسمت های مختلف فرودگاه ها و پایانه ها مسافر بری

4-قابل استفاده در بخش های امنیتی مانند زندان ها وندامتگاه ها

5-مناسب برای هتل ها و مجتمع های توریستی

6-شهرک و مجتمع های مسکونی اداری

7- مورد استفاده برای سفارت خانه ها و ساختمان های وابسته

8- قابل استفاده برای دکل های  مخابراتی

 

آیا در محدوده دماوند و آبسرد هم خدمات نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی ارائه میدهید؟

پاسخ کارشناس حفاظ برتر : بله ، گروه تولیدی حفاظ برتر نه تنها در منطقه دماوند و ابسرد بلکه در تمام نقاط استان تهران مانند کرج ، شهریار ،اسلامشهر،ور امین ،کردان ،رباط کریم ،شمیرانات ، لواسان ، فشم ، از گل  را حتی با متراژ 1 متر انجام میدهند.

 

آشنایی با نرده حفاظ شاخ گوزنی

بخش امنیت یک ساختمان ،یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان ساختمان ها است که بیشتر مردم به آن اهمیت میدهند. راه کار های زیادی برای حفظ امنیت و افزایش ضریب امنیت یک ساختمان وجود دارد .  نصب درب های هوشمند ریموت دار ، نصب دزد گیر های پیشرفته حرکتی و صوتی ،نصب قفل های ضد سرقت و نصب حفاظ و نرده کشی از جمله روش هایی هستند که به کمک آنها میتوان امنیت یک ساختمان را افزایش داد.

نصب نرده حفاظ یکی از بهترین روشهای افزایش امنیت یک ساختمان است .نصب  نرده حفاظ آهنی با توجه به این که یک مانع فیزیکی به شمار میرود از قدرت باز دارندگی بیشتری نصبت به سایر موارد مشابه برخوردار است و میتواند آرامش خاطر و اطمینان را به ساکنان ساختمان به ارمغان آورد .نرده حفاظ های آهنی انواع مختلفی دارند که در این مقاله سعی خواهیم کرد تا با تعدادی از آنها شما را آشنا کنیم .

 

انواع مختلف حفاظ روی دیوار از نوع فلزی :

حفاظ های روی دیوار به صورت کلی به دو دسته اصلی تقسیم میشوند .1-حفاظ های کلاسیک  2- حفاظ های مدرن .  تفاوت این دو سبک حفاظ در نوع ساخت و میزان ضریب امنیت آنها است .

1-حفاظ کلاسیک : اولین نوع از حفاظ های ساختمان حفاظ های ساخته شده با پروفیل و یا چهار سو های ساده با ارتفاع 5/1 متر هستند از معروفترین حفاظ های کلاسیک میتوان به حفاظ سرنیزه ای و حفاظ آبشاری اشاره کرد .این نوع از حفاظ ها بیشتر برای شهرک ها ادارات دولتی که متراژ بالایی دارند استفاده میشود . مصلی ها و اماکن عمومی مانند پارک ها هم گزینه خوبی برای نصب حفاظ کلاسیک هستند.

2-حفاظ های مدرن : این گونه از حفاظ ها با توجه به نقاط ضعف حفاظ های کلاسیک طراحی و ساخته شده اند . چند لایه بودن ، زیبایی و امنیت بیشتر از مزایای این گونه از  نرده حفاظ  ها است .حفاظ شاخ گوزنی ،حفاظ بوته ای ، حفاظ لاله ای ، حفاظ نیزار و حفاظ لیلیوم از معروفترین این گونه از حفاظ ها هستند .

 

مزیت های حفاظ کشی برای ساختمان

نصب حفاظ برای ساختمان محاسن زیادی به دنبال دارد. از مزایای این روش حفاظ کشی به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

با نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی  فرد غریبه ای نمیتواند به سادگی وارد ساختمان شود.

نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی علاوه بر ایجاد امنیت میتواند زیبایی نمای ساختمان تان را افزایش  میدهد

نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی نسبت به نصب دوربین های مدار بشته وسنسور های هشدار دهنده (دزد گیر )کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر است .

حفاظ روی دیوار با توجه به این که یک مانع فیزیکی است نیاز به برق و تعمیر نگه داری نداشته و سالیان متمادی سالم مانده و مشکلات فنی استفاده از وسایل برقی مانند سوختن بورد و خراب شدن باطری را ندارند.

حفاظ های فلزی میتوانند سارقین را از ورود به ساختمان باز دارند یعنی سارقین با مشاهده این نوع از نرده ها از ورود به ساختمان منصرف میشوند .

در انتخاب حفاظ با توجه به رنگ و نوع تنوع زیادی وجود دارد و میتوان طرح های دلخواه را انتخاب نمود.

بعد از مدتی میتوان با یک رنگ آمیزی ساده نرده حفاظ را نو کرده و یا با تغییر رنگ تنوع ایجاد نمایی

 

-حفاظ نیزه ای و کاربرد آن

1- حفاظ سرنیزه ای ، یک نوع از حفاظ کلاسیک است  از نمونه های قدیمی تر و به تعبیری الگوی اولیه حفاظ های ساخته شده آهنگری است . حفاظ سرنیزه ای  ارتفاع  را به سادگی  بالا برده و میتواند راه را به روی مهاجمان ببندد . مزیت این نوع از حفاظ ها این است که علاوه بر حفاظ بودن میتواند ارتفاع دیوار را بالا ببرد .

شاید در ابتدا با وجود نسل جدید حفاظ ها فکر کنید که حفاظ سرنیزه ای دیگر قدیمی شده و کارایی ندارد . گروه حفاظ برتر حفاظ سر نیزه ای را با  طرح های ایمن سازی شده تولید کرده و با نام حفاظ کلاسیک مدل پروانه طراحی  در لیست فروش حفاظ روی دیوار خود قرار داده است .حفاظ سرنیزه ای به صورت میله های صاف با خم یک طرفه 45 درجه و 90 درجه  در شکل های یک خم ،دو خم و سه خم ساخته میشود . ارتفاع این نوع از حفاظ ها معمولا بیشتر از یک و نیم متر و طول  آن در ابعاد دو متری ساخته میشود .

این نوع از نرده های فلزی نسبت به سایر حفاظ ها امنیت پایین تری دارد .بیشترین کاربرد این گونه از حفاظ ها برای اماکن عمومی مانند مدارس ،شرکت های دولتی ،پایانه های مسافرتی و اماکن عمومی  که دارای سرایه دار هستند است. به صورت خلاصه میتوان گفت که با توجه به قیمت بالای این نوع از نرده حفاظ فلزی در قیاس با سایر نمونه های موجود بیشتر اماکن دولتی از این نوع نرده استفاده میکنند. قیمت حفاظ نیزه ای به نصبت قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی بیشتر است .

2- حفاظ آبشاری : این  حفاظ هم بخشی از حفاظ های کلاسیک محسوب میشود .همان طور که از نام این نوع از نرده بر میاید شکلی شبیه به آبشار دارد که چند لایه بودن آن سبب میشود ورود سارقان به میزان قابل توجه ای کاهش پیدا کند . بیشترین کاربرد این نوع از حفاظ هم تقریبا همان اما کن عمومی است . البته این نوع از حفاظ بسته به شرایط محیطی ساختمان و دیوار با تراکم های مختلف ساخته میشود .

 

موارد استفاده کاربردی از نرده حفاظ شاخ گوزنی

نرده حفاظ شاخ گوزنی به جهت برقراری امنیت روی دیوار بهترین گزینه برای مناطقی همانند بالکن ، حیاط ، اطراف باغ ها و ویلاها  است .از این نوع از نرده حفاظ برای پنجره های مناطق مسکونی و دفاتر اداری نیز استفاده میشود .این نوع از نرده حفاظ دیوار را میتوان با عرض های متفاوت تولید کرد این ویژگی سبب شده تا مهندسین و سازند گان ساختمان دیوار خود را با توجه به طرح ساختمان ساخته و سپس با توجه به شکل و ارتفاع دیوار اقدام به سفارش و ساخت حفاظ شاخ گوزنی نمایند .

چرا گروه تولیدی حفاظ برتر بر این اعتقاد است که نرده حفاظ شاخ گوزنی بهترین حفاظ موجود در حال حاضر برای روی دیوار است ؟

این حفاظ زیبا است و میتواند زیبایی  ونمای ساختمان شما را حفظ کند.

تقریبا در همه مکان ها  از حفلظ  شاخ گوزنی میشود استفاده کرد.

با توجه به قابلیت ساخت هم برای دیوار های بلند و کوتاه مناسب است .

با توجه به عرض حفاظ شاخ گوزنی میتوان کل عرض دیوار را پوشش داد .با توجه به این  مزیت دیگر ایستادن روی دیوار و حرکت کردن در عرض دیوار امکان ندارد و احتمال سرقت به میزان قابل توجه ای کاهش میابد.

دوام و کیفیت حفاظ شاخ گوزنی در سطح بسیار بالایی قرار داشته و به عنوان یک نرده هم مورد استفاده قرار میگیرد .

تا سالیان زیادی میشود از این مدل حفاظ بدون  نگرانی میشود استفاده کرد .

با توجه به شرایط آب و هوایی میتوانید رنگ مورد نظر تان را انتخاب کرده و از ماندگاری رنگ های پودری بهره مند شوید.

اهمیت بکار گیری از حفاظ روی دیوار از نوع شاخ گوزن به  عنوان اولین ابزار فیزیکی و بازدارنده امنیتی در ساختمان به اندازهای است که هیچ سازنده یا صاحب ساختمانی نمیتواند از ان چشم پوشی کند .بسته نبودن روی دیوارها  این تصور را برای سارقان و دزدان محلی ایجاد میکند که شاید بتوانند در فرصت مناسب از دیوار عبور کرده و داخل محوطه ساختمان شوند .

در این که دیوار یک ساختمان  باید در مقابل سارقان پوشیده شود شکی نیست  فقط در انتخاب نوع نرده و نحوه نصب ان باید دقت کافی داشته باشید تا بتوانید حداکثر امنیت را با نصب حفاظ ایجاد کنید.برای این کار نیاز است با مشخصات فنی حفاظ شاخ گوزنی آشنا شوید در پایین به این موارد اشاره خواهیم کرد.

 

مشخصات فنی نرده حفاظ شاخ گوزنی  حفاظ برتر :

نوع میلگرد مصرفی از نوع کششی سایز 10 میباشد  .

از جوش صنعتی co2به عنوان سیستم اتصال استفاده میشود . این نوع جوش قابلیت  جوش دادن 2 نوع مفتول متفاوت را دارد و

یا توجه به مصرف کپسول co2 به همراه  سیم های مخصوص جوش صنعتی دیگر از لایه گل مانندی که در جوش های معمولی به وجود میاید اثری نیست .جوش صنعتی co2 جوشی نفوذی است که با نفوذ به محل اتصال در اصل این دو از میل گرد را در هم تلاقی با یکدیگر ترکیب میکند و این عامل استحکام در محل های جوش است و هنگام رنگ کردن هم این سطح بسیار تمیز بوده و نیاز به سنگ کاری و یا کندن گل های محل جوش ندارد .

نوع رنگ حفاظ شاخ گوزنی در این مجموعه رنگ الکترو استاتیک از نوع پارس اشن و ستاره است که از بهترین رنگ های پودری می باشد. در این نوع از رنگ که با پلی استر ترکیب شده است پلی استر نوعی لایه محافظ روی رنگ را در برابر نور آفتاب و آب باران ایجاد می کند.

با توجه به شرایط جغرافیای ایران  نوع رنگ حفاظ شاخ گوزنی متفاوت است . گروه تولیدی حفاظ برتر با توجه به سابقه کاری خود توانسته است ترکیبات لازم برای هر منطقه از ایران را به دست آورد. در حالی که بسیاری از گروه ای تولیدی یا به دلیل نداشتن امکانات اولیه مانند کوره رنگ و یا نداشتن علم و  دانش کافی از سیستم کاملا سنتی غوطه ور کردن حفاظ در وان های رنگ استفاده میکنند.

در انتخاب رنگ در سیستم کوره ای  خریدار میتواند رنگ دلخواه خود را انتخاب کندو رنگ های سفید – مشکی – قهوه ای سوخته – کرم  برای ساختمان ها ی شخصی و ادارات مناسب تر است . در برخی از موارد در ویلا های شخصی از رنگ های   قهوه ای روشن  سبز روشن و یشمی استفاده میشود . برای مهد های کودک از رنگ  های روشن مانند صورتی و زرد بسته به پسرا نه یا دخترانه بودن استفاده میشود.

نمونه عکس نرده حفاظ شاخ گوزنی در تهران با رنگ سفید :

نمونه عکس نردع حفاظ شاخ گوزنی  تهران با رنگ مشکی :

 

آموزش ساخت نرده حفاظ شاخ گوزنی  :

برای ساخت نرده حفاظ شاخ گوزنی ابتدا میبایست میل گرد سایز 10 را با استفاده از دستگاه برش گیوتین به صورت فارسی بر و نوک تیز برید .سپس با دستگاه های خم  میل گرد را حالت داد  بعد از این کار و آماده شدن قطعات ،کلیه میگرد ها را برای جو شکاری پای میز جوش برده و با استفاده از شاب لون  شروع به اتصال قطعات  میکنند .

برای مونتاژ نرده حفاظ شاخ گوزنی بنا بر سفارش خریدار میتوان از پروفیل 40*80 ،60*40،20*40 و یا تسمه 5*5 و 5*8 استفاده کرد ولی در صورت معمول از 2 میل گرد سایز10 ساده 2 متری به صورت 2 ریل موازی به فاصله 8 سانت از هم استفاده کرد . تا این مرحله باید برای برش و خم  کاری حتما از افراد آموزش دیده و وارد باید استفاده کنید چرا که با توجه به برنده بودن و فشار پرس های خم کاری احتمال صدمه دیدن دست زیاد است .

بعد از جوشکاری  و آماده شدن  حفاظ برای رفع چربی به مدت 20 دقیقه محصول را در کوره قرار میدهند .بعد از این مرحله حفاظ آماده رنگ کردن است به وسیله دستگاه پاچش پودر روی میل های حفاظ پا چیده شده و وارد کوره میشود بسته به نوع و کیفیت رنگ و استاندارد تعیین شده از طرف شرکت فروشنده رنگ حفاظ در کوره حرارت دیده و پودر به صورت یک نواخت سطح کار را در بر میگیرد . این کل روش تولید حفاظ  به صورت کلی و صنعتی است .

نکته مهم در این کار سطح فنی  پرسنل است . شاید در مرحله اول با شنیدن نام حفاظ و یا میل گرد و دستگاه جوش شما تصوری از یک جوش کاری ساده داشته باشید .

 

نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی

برای نصب حفاظ شاخ گوزنی باید با انواع بستر دیوار آشنا باشیم . برای دیوار های مختلف بستر ودرپوش های مختلفی وجود دارد که یک نصاب باید با انواع مختلف آن آشنا  باشد ما در این قسمت شما را با انواع در پوش ها ی دیوار آشنا میکنیم .باید به خاطر داشته باشید که در پوش به بخشی از مصالح  ساختمانی مانند سنگ یا فلز که بر روی دیوارهای بیرونی که در سمت نما نصب میشوند گفته میشود . بستر مانع نفوذ آ ب باران و رطوبت به داخل دیوار می شود.برای آشنایی با بستر ها ابتدا باید با انواع دیوار ها آشنا شویم .

دیوار های ساخته شده با بلوک های سیمانی

دیوار های ساخته شده با اجر های سفالی

دیوار های پیش ساخته بتونی یا دیوار های بتونی

دیوار های ساخته شده از فلز

دیوار های ساخته شده از آجر های فشاری

دیوار های ترکیبی ساخته شده از ستون ها ی آجری و پروفیل (دیوار باغی)

دیوار های ساخته شده با بلوک سیمانی و آجرهای سفالی : از این نوع از دیوار بیشتر برای باغ ها ،ویلا ها ،مناطق روستایی که دارای محوطه بزرگی هستند استفاده میشود .

دیوار ها بستر های مختلفی دارند که برای نصب حفاظ باید با مصالح ساختمانی به کار رفته در این دیوار ها آشنا  باشید .انواع بستر های دیوار عبارتند از :

بستر با در پوش فلزی (فلاشینگ)

بستر با در پوش سنگی (قر نیز)

بستر با روکش سیمان (بدون در پوش)

با توجه به ابن که با انواع دیوار و مصالح  به کار رفته در آن آشنا شدید میتوانید منطقی ترین روش نصب حفاظ را انتخاب نمایید . برای دیوار های فلزی فلاشینگ دار و در پوش دار سنگی میتوان از خود دیوار به عنوان نگه دارنده استفاده کرد .برای دیوار های بدون در پوش و دیوار های باغی مشبک ، بهترین روش برای نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی استفاده از شاسی کشی با پروفیل یا ناودانی ( سازه ای فولادی به شکل U در طول 6 متر که قابلیت استفاده به عنوان نگه دارنده روی دیوار را دارد ) است .

بدین ترتیب که قبل از شروع نصب از یک سمت  روی دیوار ها را با صفحه  20*20 به ضخامت حداقل 5 میل که از دو نقطه سوراخ شده به روی ستون ها با رول بولت نصب میگردد  بعد از ایجاد ورق پروفیل و. ناودانی را به محل های آماده شده جوش داده و بدین ترتیب یک محل برای جوش دادن به جای در پوش  ایجاد میگردد . نکته قابل تامل در این نوع از نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی این است که عرض شاسی حفاظ تولید شده نباید بیشتر از عرض پروفیل و ناودانی باشد .

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی : نمونه پروژه ه های اجرایی حفاظ برتر

1-نمونه نرده حفاظ شاخ گوزنی در ستار خان (منطقه 2):آدرس پروژه ، ستار خان – خیابان شهر ارا – خیابان آرش مهر – کوچه 28 – پلاک 13

حفاظ درجه یک – با رنگ مشکی با ارتفاع 100 سانتی متر با تراکم 19 سرشاخه  به صورت شاسی کشی با پروفیل

2-نمونه نرده حفاظ شاخ گوزنی  درستارخان(منطقه2):آدرس پروژه ،ستار خان – خیابان شادمان خیابان ذوالفقاری –پلاک 17

حفاظ شاخ گوزنی درجه یک حفاظ شاخ گوزنی  با تراکم 19 سرشاخه  – نوع رنگ قهوه ای سوخته  – بدون شاسی کشی

3-نصب نرده حفاظ شاخ گوزنی در شمال تهران(منطقه 1) منطقه

: اتوبان صدر (شرق) خروجی کاوه جنوب –خیابان زارع – نبش حافظ

حفاظ شاخ گوزنی درجه دو رنگ قهوه ای  روشن تراکم 12 ردیف – ارتفاع 100

4-نمونه نرده حفاظ شاخ گوزنی گیشا :آدرس پروژه ، گیشا –خیابان 28 (شهید شهابی )  – بعد از چهار راه دوم –پلاک 29

شاخ گوزنی درجه یک – نوع رنگ کرم  کوره ای الکترو استاتیک – میزان تراکم 15 –ارتفاع 80 سانت

5- نمونه شاخ گوزنی بو ته ای : آدرس پروژه ،سعادت آباد –کوی فراز –خیابان بیدار –فراز جنوبی – خیابان لامع –پلاک 4-ساختمان تندیس

حفاظ بوته ای ویژه – نوع رنگ مشکی براق –تراکم 13 ردیف –ارتناع 100 سانت

6-نمونه نرده حفاظ شاخ گوزنی در سهره وردی (منطقه 2):آدرس پروژه ،سهره وردی شمالی –خیابان خرمشهر – خیابان عشق یار –کوچه 4- شرکت آریا نشر فرهنگ

شاخ گوزنی درجه یک  – رنگ قهوه ای سوخته – ارتفاع 120 سانت

7-نمونه اجرا شده شاخ گوزنی پرند : آدرس پروژه ،پرند –انتهای چمران –بلوار کوهسار –نبش میدان ملک

نوع حفاظ  لیلیوم – ارتفاع 100 – تراکم 3 گل 5 ردیف – نوع رنگ سفید طلایی

8- نمونه شاخ گوزنی دماوند(منطقه 15): آدرس پروژه ،خیابان دماوند ،به سمت شرق ، بعد از سبلان ، خیابان ناصری ،کوچه پرورده ،پلاک 27

نوع حفاظ شاخ گوزنی ارتفاع 90 ، نوع رنگ مشکی میزان تراکم 13 ردیف

9- نرده حفاظ شاخ گوزنی پاسداران (منطقه 3):آدرس پروژه ،پاسداران – نگارستان ششم –پلاک 13

شاخ گوزنی – ارتفاع 90 سانت – رنگ قهوه ای سوخته – تراکم 19 سرشاخه

10 –نرده حفاظ شاخ گوزنی( قیطریه منطقه 1): قیطریه ، خیابان خراسانی –کوچه لاله – پلاک24 –

نمونه حفاظ شاخ گوزنی – ارتفاع 90 سانت – تراکم 15 سرشاخه – رنگ مشکی مات

 

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حسین زاده
  ۱۳۹۸-۰۲-۱۴ ۰۳:۴۵

  سلام
  جناب آقای صادقی
  من فروشگاه آهن آلات ،قوطی و پروفیل در شهر رشت دارم ، با توجه به درخواست مشتریان هر از گاهی ، بنا به درخواست خریداران از تهرن حفاظ شاخ گوزنی خریداری میکنم . چند نمونه نرده حفاظ شاخ گوزنی هم از تهران ارسال کرده اند . با توجه به خریدی که از گروه تولیدی شما داشتم و رضایت خریدار محصول شما ، میخواستم ببینم با توجه به این که فروشنده حفاظ شاخ گوزنی در رشت وجود دارد ، آیا توجیه دارد که من هم وارد این کار شوم . شرایط نمایندگی حفاظ شاخ گوزنی در رشت چگونه است و این که شما در شهر رشت نماینده فروش نرده حفاظ شاخ گوزنی دارید یا خیر . خوشحال میشوم که بتوانیم همکاری در این زمینه داشته باشیم .

  پاسخ
  • حفاظ برتر
   ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۶:۵۷

   سلام
   جناب آقای حسین زاده
   در مورد نمایندگی انواع نرده حفاظ شاخ گوزنی ، نرده حفاظ روی دیواردر شهر رشت باید عرض کنم ، با توجه به اینکه گروه تولیدی حفاظ برتر یکی از برند های معتبر در زمینه تولید انواع نرده حفاظ روی دیوار است ، این همکاری را به فال نیک گرفته تا شهروندان استان گیلان به خصوص شهر رشت بتوانند برای متراژ های پایین تر از ۳۰ متر هم از خدمات مشاوره و بازدید رایگان استفاده کنند ،ضمنا در مورد فروشندگان حفاظ شلخ گوزنی متفرقه نگران نباشید وقتی شما با مجموعه حفاظ برتر همکاری میکنید ، زمان کیفیت محصولات شما را به نصبت سایر نرده حفاظ روی دیوار ثابت خواهد کرد ، تولید نرده حفاظ روی دیوار در رشت با توجه به شرایط آب و هوایی نیاز به استفاده از رنگ مناسب با منطقه شما دارد که ما در این زمینه بسیار کوشیده ایم و ضمانت بعد از فروش ما به جهت اعتماد خریداران است
   ناصر صادقی مدیر مجموعه تولیدی حفاظ برتر

   پاسخ
 • سلام
  با توجه به وضع قیمت ها به نظر شما صبر کنیم ،قیمت حفاظ شاخ گوزنی کاهش پیدا میکند . ممنون میشوم راهنمائی کنید . حدود ۱۵۰ متر حفاظ شاخ گوزنی برای چالوس منطقه هچیرود میخواهم

  پاسخ
  • سلام جناب آقای محمدیان باید به عرض عالی برسانم زمانی که شما نیاز به نرده حفاظ شاخ گوزنی برای امنیت ساختمانتان دارید ، صبر کردن برای کاهش قیمت حفاظ شاخ گوزنی با توجه به این که تقریبا ۴۰%تولید حفاظ شاخ گوزنی مربوط به دستمزد است امری اشتباه است ،چرا که خدای نا کرده هر گونه خسارت احتمالی از ناحیه ورود سارقان به ساختمان به مراتب بیشتر از این کاهش و افزایش قیمت ها است .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


هفت − 5 =

فهرست
Call Now Button
مشاوره رایگان!!