درب پارکینگ ترک: شاخص ترین و موثرترین قسمت های یک ساختمان در بخش نمای یک پروژه ساختمانی ،درب پارکینگ سا ختمان است . معماران و طراحان ساختمانی همواره سعی دارند که در بخش نمای ساختمان از بهترین و به روز ترین طرح ها استفاده کنند . در این نوشته ما سعی در معرفی یک درب پارکینگ فلزی ساختمان که جزئی از خانواده بزرگ درب پارکینگ با نام تجاری درب ترک است آشنا کنیم . درب پارکینگ ساختمان و درب نفر رو 

در طی سالیان اخیر شرکت ها و برند های متفاوتی وارد چرخه تولید انواع درب پارکینگ ساختمان شده اند . گروه تولیدی حفاظ برتر از پیشگامان طراحی و تولید انواع درب پارکینگ فلزی ساختمان است که طراحی و تولید درب پارکینگ فلزی ساختمان  را از سال 1380 به صورت صنعتی آغاز کرده است . درب پارکینگ ترک از بهترین درب های تولید شده طی سال های 1390 تا 1395 ( 2012  _ 2017 ) بوده و امروزه نیز طرفداران خود را دارد .

درب پارکینگ ترک

درب ترک یکی از درب های فلزی ساختمان است که با داشتن فریم خاص مورد استقبال عمومی قرار گرفت . درب ترک ترکیبی از طراحی قطعات فرفوژه با گلهای ریخته گری است . در طراحی این درب پارکینگ ماشین رو ، از قوس های زیبا و چند لایه استفاده شده است که نمای فوق العاده زیبائی در قسمت تاج درب ایجاد میکند . درب ترک دارای ست کامل از فنس ، ستون باکس های کنار درب ، درب نفر رو و درب پارکینگ است . طراحی این محجصول به گونه ای است که قابلیت اجرا برای درب پارکینگ ساختمان های شمالی ، درب پارکینگ ساختمان های جنوبی را هم به صورت پارکینگ و هم به صورت درب حیاط نفر رو را دارد .در تصویر پائین نمونه یک درب پارکینگ ترک مدل جنوبی را میبینید . 

 

 

چرا درب پارکینگ ترک :

درب فلزی ترک با توجه به شکل قاب و فریم آن درب مناسب برای منازل و باغ ویلا ها است . تنها درب فلزی است که با توجه به شکل ان هم در منازل و هم در باغ ها کارایی دارد .این درب که نوع پارکینگ آن با عرض 3متر و طول کناره 2/45 و در وسط طول آن به 3/10 متر میرسد این طول و عرض بهترین فرم مناسب برای ساخت درب ترک است .
در مناطقی هم که میخواهند داخل دیده نشود با قرار دادن ورق پلی کربنات یا ورق فلزی پشت درب ترک میتوان از دیده شدن داخل جلو گیری کرد و طراحی این نوع درب ترک در قسمت های بدون تاج هم زیبا است.

نوع رنگ درب پارکینگ ترک :

در تولید درب ترک بعد از مرحله جوشکاری با دستگاه های جوش co2 ، از رنگ کوره ای الکترو استاتیک استفاده میشود . با توجه به اینکه رنگ کوره ای ، رنگ پوششی و نفوذی محسوب میشود ، میبایستی قبل از رنگ آمیزی به صورت کامل درز گیری شده و بعد از چربی زدائی وارد مرحله رنگ آمیزی شود .
در شهر های شمالی به خصوص در استان های مازندران و گیلان به دلیل شرایط آب و هوائی متفاوت به خصوص در شهر هائی مانند چالوس ، نوشهر ، نور ، رویان ، آمل ، بابل، رامسر ، تنکابن ، متل قو ، عباس آباد ، رشت ، لاهیجان ، انزلی و ……  رنگ آمیزی بسیار مهم و حساس ترین بخش در تولید درب پارکینگ است .
گروه تولیدی حفاظ برتر از اوائل سال 1398 (may_2020 ) اقدام به رنگ آمیزی اپوکسی با پوشش پلی استر(Polyester) و رنگ ماشینی استفاده میشود . این نوع رنگ آمیزی فقط بنا به درخواست خریدارن انجام میشود . در این نوع رنگ آمیزی درست همانند رنگ آمیزی کوره ای درب ترک ، سطح کار چربی زدائی شده و در مرحله اول آستر پاچیده میشود ، بعد از خشک شدن آستر رنگ درب ( با توجه به درخواست خریدار ) پاچیده میشود . پتینه کاری در درب ترک باعث زیبا تر شدن درب خواهد شد . در ساخت درب ترک از پتینه های طلائی ، نقره ای و مسی استفاده میشود .
123rf.com
 
از دیگر تولیدات برتر نسل جدید حفاظ روی دیوار میباشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد:
 
نسل جدید حفاظ شاخ گوزنی : قیمت حفاظ شاخ گوزنی 
حفاظ شاخ گوزنی 
حفاظ ویژه شرکتی
حفاظ بوته ای 
حفاظ نیزار 
حفاظ لیلیوم 
حفاظ نخل مرداب 
حفاظ آبشاری مدل پروانه 
 
 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال


9 + هفت =

فهرست
Call Now Button