درب پارکینگ ترک: شاخص ترین و موثرترین قسمت های یک ساختمان در بخش نمای یک پروژه ساختمانی ،درب پارکینگ ساختمان است . معماران و طراحان ساختمانی همواره سعی دارند که در بخش نمای ساختمان از بهترین و به روز ترین طرح ها استفاده کنند . در این نوشته ما سعی در معرفی یک درب پارکینگ فلزی ساختمان که جزئی از خانواده بزرگ درب پارکینگ با نام تجاری درب پارکینگ ترک است آشنا کنیم . درب پارکینگ ساختمان و درب نفر رو 

در طی سالیان اخیر شرکت ها و برند های متفاوتی وارد چرخه تولید انواع درب پارکینگ ساختمان شده اند . گروه تولیدی حفاظ برتر از پیشگامان طراحی و تولید انواع درب پارکینگ فلزی ساختمان است که طراحی و تولید درب پارکینگ فلزی ساختمان  را از سال 1380 به صورت صنعتی آغاز کرده است . درب پارکینگ ترک از بهترین درب های تولید شده طی سال های 1390 تا 1395 ( 2012  _ 2017 ) بوده و امروزه نیز طرفداران خود را دارد .

درب پارکینگ ترک

درب ترک یکی از درب های فلزی ساختمان است که با داشتن فریم خاص مورد استقبال عمومی قرار گرفت . درب پارکینگ ترک ترکیبی از طراحی قطعات فرفوژه با گلهای ریخته گری است . در طراحی این درب پارکینگ ماشین رو ، از قوس های زیبا و چند لایه استفاده شده است که نمای فوق العاده زیبائی در قسمت تاج درب ایجاد میکند . درب ترک دارای ست کامل از فنس ، ستون باکس های کنار درب ، درب نفر رو و درب پارکینگ است . طراحی این محجصول به گونه ای است که قابلیت اجرا برای درب پارکینگ ساختمان های شمالی ، درب پارکینگ ترک ساختمان های جنوبی را هم به صورت پارکینگ و هم به صورت درب حیاط نفر رو را دارد .در تصویر پائین نمونه یک درب پارکینگ ترک مدل جنوبی را میبینید . 

 

 
درب پارکینگ ترک

درب پارکینگ ترک

چرا درب پارکینگ ترک :

درب فلزی ترک با توجه به شکل قاب و فریم آن درب مناسب برای منازل و باغ ویلا ها است . تنها درب فلزی است که با توجه به شکل ان هم در منازل و هم در باغ ها کارایی دارد .این درب که نوع پارکینگ آن با عرض 3متر و طول کناره 2/45 و در وسط طول آن به 3/10 متر میرسد این طول و عرض بهترین فرم مناسب برای ساخت درب ترک است .
در مناطقی هم که میخواهند داخل دیده نشود با قرار دادن ورق پلی کربنات یا ورق فلزی پشت درب ترک میتوان از دیده شدن داخل جلو گیری کرد و طراحی این نوع درب ترک در قسمت های بدون تاج هم زیبا است.

نوع رنگ درب پارکینگ ترک :

در تولید درب ترک بعد از مرحله جوشکاری با دستگاه های جوش co2 ، از رنگ کوره ای الکترو استاتیک استفاده میشود . با توجه به اینکه رنگ کوره ای ، رنگ پوششی و نفوذی محسوب میشود ، میبایستی قبل از رنگ آمیزی به صورت کامل درز گیری شده و بعد از چربی زدائی وارد مرحله رنگ آمیزی شود .
در شهر های شمالی به خصوص در استان های مازندران و گیلان به دلیل شرایط آب و هوائی متفاوت به خصوص در شهر هائی مانند چالوس ، نوشهر ، نور ، رویان ، آمل ، بابل، رامسر ، تنکابن ، متل قو ، عباس آباد ، رشت ، لاهیجان ، انزلی و ……  رنگ آمیزی بسیار مهم و حساس ترین بخش در تولید درب پارکینگ است .
گروه تولیدی حفاظ برتر از اوائل سال 1398 (may_2020 ) اقدام به رنگ آمیزی اپوکسی با پوشش پلی استر(Polyester) و رنگ ماشینی استفاده میشود . این نوع رنگ آمیزی فقط بنا به درخواست خریدارن انجام میشود . در این نوع رنگ آمیزی درست همانند رنگ آمیزی کوره ای درب ترک ، سطح کار چربی زدائی شده و در مرحله اول آستر پاچیده میشود ، بعد از خشک شدن آستر رنگ درب ( با توجه به درخواست خریدار ) پاچیده میشود . پتینه کاری در درب ترک باعث زیبا تر شدن درب خواهد شد . در ساخت درب ترک از پتینه های طلائی ، نقره ای و مسی استفاده میشود .
123rf.com 
درب ترک 
این نوع درب پارکینگ تنها به دلیل این که طی چند سال گذشته در آهنگری های محلی تولید شده است دستخوش تغیراتی گردیده که امروزه درب ترک را در طرح هائی ساخته شده می بینیم که با نسخه اصلی فاصله بسیار زیادی دارند . به نظر نویسنده هنوز هم اگر این درب  توسط شرکت تولید شود زیبائی و جذابیت فوق العاده ای دارد که سایر درب های پارکینگ در این رده قیمتی ندارند . نکته قابل توجهی که در باره درب پارکینگ ترک میتوان اشاره کرد این است که برخی از قطعات درب پارکینگ ترک که در آهنگری ها موجود نبود را با قطعات دیگر جایگزین کردند که نتیجه آن چیزی جزء خراب شدن ،طرح اصلی درب نبود .
 
از دیگر تولیدات برتر نسل جدید حفاظ روی دیوار میباشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد:
 
نسل جدید حفاظ شاخ گوزنی : قیمت حفاظ شاخ گوزنی 
حفاظ شاخ گوزنی 
حفاظ ویژه شرکتی
حفاظ بوته ای 
حفاظ نیزار 
حفاظ لیلیوم 
حفاظ نخل مرداب 
حفاظ آبشاری مدل پروانه 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


یک + = 3

فهرست

تماس

مشاوره رایگان!!