پنجره ‎

در بسیاری از مواقع ساخت و نصب حفاظ برای پنجره نیاز نیست ، با توجه به مسائل امنیتی از طرف بیرون در طبقات پایین و از قسمت داخل خانه در طبقات بالا حس امنیت و ارامش برای سقوط نکردن و …..
امروزه که از پنجره های پی وی سی استفاده میشود نیاز به نصب حفاظ پنجره کمتر احساس میشود برای پنجره  2 تقسیم بندی وجود دارد اول ساختمان هائی که پنجره های قدیمی دارند و میخواهند برای آنها حفاظ پنجره نصب کنند که این دسته از اشخاص میبایست از میان تولیدات موجود حفاظ برتر  به نصبت ابعاد و شکل ساختمان  یکی از انواع موجود را انتخاب نمایند . در بین پنجره های موجود بیشترین سلیقه ها به سمت پنجره های با شکل کلاسیک به صورت عمودی یا افقی انتخاب کنند . درانتخاب  پنجره کلاسیک یکی از عوامل مهم این است که معمولا نصب پنجره در شکل ظاهری ساختمان تاثیر نامطلوبی ندارد و شاید این مسئله به زیبایی ساختمان نیز منجر شود.

پنجره ،حفاظ شاخ گوزنی , شاخ گوزنی , قیمت حفاظ شاخ گوزنی

پنجره

پنجره

با توجه به این که در ساختمان های جدید از پنجره های upvc دو جداره استفاده میشود و بیشتر تفکر عمومی بر ایمن بودن قفل این پنجره ها بود ، بیشتر ساختمان ها  از نصب نرده حفاظ برای پنجره غافل شدند . حالا بیائید ببینیم پنجره باید اصولا نرده داشته باشد یا نه و این که پنجره اصولا برای چه منظوری ساخته شده است . پنجره برای نورگیر بودن و تعویض هوای ساختمان ها تعبیه میشوند و چنانچه سازنده ساختمان در ابتدای امر با توجه به نمای ساختمان اقدام به نصب نرده حفاظ برای پنجره ساختمان نماید ،امری بسیار منطقی انجام داده است . پنجره های یو پی وی سی به سادگی باز میشوند ، و چنانچه که سازنده اقدام به نصب نرده حفاظ برای پنجره ننموده است در اولین فرصت برای جلو گیری از مشکلالت احتمالی مانند سرقت از منزل و احتمال سقوط از آپارتمان اقدام به نصب نرده حفاظ برای پنجره نمایید .

در پنجره کلاسیک میشود از پروفیل های با عرض 40×80 به صورت افقی و با فاصله 12سانت از هم جوشکاری و نصب کرد . در ساخت این گونه از نرده حفاظ پنجره حتما میبایست با در نظر گرفتن 15سانت فاصله نرده پنجره تا شیشه محلی برای پاک کردن شیشه و یا قرار دادن گلدان و … ایجاد کرد . این مسئله برای پنجره های در طبقات بالا بسیار مهم است . رنگ پنجره های کلاسیک بیشتر نقره ای و شبیه به استیل است .
نوع جوشکاری هم با سیستم co2است و این نوع جوشکاری استحکام و دوام بیشتری به پنجره میدهد.

پنجره ، محافظ فلزی پنجره

پنجره ، نرده حفاظ فلزی پنجره ، انواع نرده حفاظ فلزی پنجره

نحوه نصب هم در صورتی که بشود از قاب فلزی دور پنجره استفاده کرد با پروفیل ار چهار جهت که گوشه های پنجره است استفاده میشود .در صورتی که قاب فلزی نباشد با ایجاد شکاف و قرار دادن بولت همراه با تزریق سیمان به صورت افقی محل هایی برای جوش کاری و اتصال ایجاد میشود.

دوم ساختمان های نوساز هستند که در مرحله ساخت هستند این گونه از پنجره ها معمولا با درب ورودی ساختمان ست شده و برای زیبایی بیشتر با همان شکل و بر همان اساس ساخته میشود . در ساختمان های نوساز نرده معمولا از نوع یو پی وی سی هستند و از حفاظ های مستحکم کلاسیک که به نرده بانکی نیز معروف هستند استفاده میشود .
قیمت پنجره کلاسیک با توجه به ابعاد پنجره به صورت وزن محاسبه میشود . بر خلاف پنجره های یو پی وی سی پنجره های کلاسیک به دلیل استفاده متریال آهن  به عنوان سازه اصلی بر حسب کیلو گرم است . وزن پنجره های کلاسیک معمولا در هر متر مربع بسته به ضخامت فلز بین 22تا28کیلو گرم است و خریدارم میتوانند قبل از خرید به سادگی قیمت حدودی را به دست آورند. هزینه نصب در موارد تعمیراتی پنجره معمولا توافقی بوده و در موارد نوساز بین 10%الی 15% از کل مبلغ فاکتور است .

پنجره

پنجره

نوع رنگ در صورت استیل نبودن الکترو استاتیک و نوع جوش هم co2 است .

در ابعاد بین یک متر تا یک ونیم متر پنجره ها معمولا به صورت تک لنگه ساخته میشوند . در صورتی که طول عرض پنجره بزرگتر شود معمولا در وسط پنجره طراحی 15سانتی به صورت نوار استفاده شده و دو قسمت باقی مانده به صورت قرینه کار میشوند . این به دلیل استحکام بیشتر پنجره است .تجربه ثابت کرده است که استفاده از طراحی نرده حفاظ کلاسیک در طی 15سال گذشته نه تنها از دور خارج نشده بلکه در تولیدات جدید هم تمایل به استفاده از طره های کلاسیک و یا ترکیب انها با پنجره های مدرن بهترین نوع از طرح نرده  است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


هفت − 4 =

فهرست

تماس

مشاوره رایگان!!