درب پارکینگ

 

انواع درب پارکینگ : با توجه به طراحی بیش از 5 مدل درب پارکینگ فرفورژه ، درب پارکینگ مدرن ، درب پارکینگ CNC از 99/1/20 این مدل ها در سایت قرار میگیرد .  فرقی نمی کند قصد تعویض درب پارکینگ قدیمی خود با درب جدیدی را داشته و یا برای پارکینگ ساختمان جدید خود بخواهید یک درب مناسب نصب کنید، برای داشتن انتخاب یک صحیح باید ابتدا با انواع درب پارکینگ آشنا باشید و بدانید که انواع درب پارکینگ ریلی ،درب پارکینگ آهنی ،مدل درب پارکینگ جنوبی ، مدل درب پارکینگ منزل همگی انواع مختلف و مدل های متفاوتی دارند .

 

 

انواع درب پارکینگ و تاثیر آن در ساختمان : درب پارکینگ در ظاهر نمای خارجی ساختمان تاثیرگذار است و نیاز است تا زیبا و شیک به نظر برسد. معمولا بهتر است درب پارکینگ خود را با درب حیاط ساختمان ست کنید. از طرفی دیگر  یک درب پارکینگ در طول روز بارها باز و بسته شده و در معرض نور خورشید و آلودگی های هوا قرار دارد . بنابراین باید از کیفیت بالایی در نحوه رنگ آمیزی و استفاده از ابزار و یراق آلات قوی مانند لولای بلبرینگی  برخوردار باشند. امنیت نیز دیگر مساله حیاتی است که انواع درب پارکینگ همواره باید تضمین کننده آن باشند(درب پارکینگ زیر سقفی و انواع درب پارکینگ ریلی  وجود دارند که با توجه به شکل و طراحی آن یک نردبان طبیعی تلقی شده و عبور از روی درب پارکینگ را بسیار ساده  کرده است ) در این مطلب تمرکز ما بر این موضوع است که شما را با انواع درب پارکینگ از لحاظ مدل و متریال سازنده و نوع ساخت این محصول آشنا سازیم.

پیش از اینکه شما را با انواع درب پارکینگ آشنا سازیم باید خاطر نشان کنیم که امروزه اکثر درب  پارکینگ ریلی به صورت اتوماتیک ساخته می شوند. دو نوع درب پارکینگ اتوماتیک وجود دارد. درب پارکینگ اتوماتیک هیدرولیک که با فشار روغن عمل می کند و درب پارکینگ اتوماتیک الکترومکانیک که بر اساس موتور و چرخدنده باز و بسته می شوند(درب پارکینگ ریلی ). معمولا درب های پارکینگ اتوماتیک الکترومکانیک از محبوبیت بیشتری در بین انواع درب پارکینگ ریلی برخوردار است. در اکثر درب های اتوماتیک این قابلیت در نظر گرفته شده است که در صورت قطع برق موتور با باطری کار کرده و باز و بسته شدن درب توسط جک هیدرولیک همچنان امکان پذیر باشد( در زمانی که برق قطع میشود منبع ذخیره تا بسته شدن درب عمل کرده و درب به هیچ وجه  در زمان قعع شدن برق  باز نمیماند ). حال بپردازیم به معرفی انواع این درب ها البته باید در نظر داشته باشیم که مدل درب حیاط ویلایی ، درب ورودی ساختمان مسکونی ،مدل درب فلزی وردی ساختمان ،درب فلزی ساده حیاط نیز  در مجموعه انواع درب پارکینگ میباشند .

درب پارکینگ

 

 

 • انواع درب پارکینگ :

 • درب پارکینگ ریلی

اگر فضای پارکینگ شما زیاد نیست و یا معماری آن به گونه ای است که درب باید بر روی سراشیبی قرار بگیرد، گزینه مناسب برای شما انواع درب پارکینگ ریلی می باشد. درب های ریلی نیاز به فضای بزرگی برای باز و بسته شدن ندارند. این نوع درب ها به راحتی و به صورت چپ به راست و بالعکس  باز و بسته می شوند. اپراتور درب ریلی به گونه ای عمل می کند که درب به صورت کشویی بر روی یک ریل می لغزد. برای باز و بسته کردن درب پارکینگ ریلی شما به وسایلی همانند  ریموت یا تلفن همراه برای باز و بسته کردن درب پارکینگ نیاز خواهید داشت. یکی از محاسنی که اینگونه درب پارکینگ آهنی دارند این است که سر و صدای زیادی تولید نمی کنند. معمولا اغلب این درب ها خیلی سنگین نیستند و به این ترتیب نیازی به موتور خیلی قدرتمند و گران قیمتی ندارند. اکثر انواع درب پارکینگ  نسبت به کارایی بالای این مدل  درب پارکینگ جنوبی و امنیت بسیار خوبی که دارند از قیمت مناسبی برخوردار هستند.علاوه بر مناسب بودن  قیمت دربهای پارکینگ آهنی ،  تنوع ظاهری این محصولات نیز بسیار خوب است و می توانید مدل جدید درب پارکینگ مورد نظر خود را در میان انبوه طرح ها و رنگ های گوناگون پیدا کنید.

 

 

 

 

 • انواع درب پارکینگ :

 • درب پارکینگ کرکره ای

درب پارکینگ کرکره ای ( به علت اتفاقاتی که در اواخر آبان ماه سال 98 اتفاق افتاد فعلا درب پارکینگ کرکره ای به هیچ عنوان سفارش نمیشود . در بین انواع درب پارکینگ بیشترین خسارت ها متعلق به اماکنی بود ، که از کرکره های تا شو به عنوان محافظ برای درب پارکینگ ساختمان یا محافظ وردی فروشگاه هااستفاده کرده بودند). در ب پارکینگ کرکره ای نیز همانند درب پارکینگی ریلی برای مکان هایی که با محدودیت فضایی روبه‌رو هستند، انتخاب درستی محسوب می شوند(نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که انواع درب پارکینگ آهنی باید از نوع درب پارکینگ زیر سقفی باشند ). این درب های کرکره ای اتوماتیک به صورت بالا به پایین باز و بسته می شوند و سر و صدا آزاردهنده ای نیز تولید نمی کنند. برای ساختمان های امروزی که توان مالی برای خریدانواع درب پارکینگ فلزی را ندارند ، اینگونه درب ها بسیار زیبا و جذاب به شمار می آیند. ایمنی این درب ها هم بسیار عالی و مطمئن به نظر میرسد ولی بسیار حساس و شکننده هستند. . نکته مهمی که در خصوص این درب ها باید توجه نمایید این است که دارای موتور خوب و قدرتمندی باشد. بهتر است تا جای ممکن اندازه خیلی بزرگی نداشته باشند و از موادی ساخته شده باشند که سنگینی ایجاد نکند. این درب ها در عین سادگی جذابیت خاص خود را داشته و تنها با داشتن یک رنگ مناسب می توانند ظاهر نمای بنا را خاص و زیبا نمایند.البته این نوع از درب پارکینگ در مقایسه با مدل های جدید  انواع درب پارکینگ ،بسیار ضعیف تر بوده و صرفا در مکان هائی که جای کافی برای درب پارکینگ فلزی نباشد، گزینه ای مناسب از نظر مقایسه با توجه به قیمت درب پارکینگ آهنی  است .  امروزه انواع  درب پارکینگ فلزی با نام های تجاری و شکل های مختلف طراحی و تولید میشود که درب پارکینگ فرفورژه با تنوع و طرح های زیبا ئی که دارد ،همواره یکی از گزینه های اول برای معماران و سازندگان ساختان است.

درب پارکینگ ویلا ، درب پارکینگ زیبا ، درب پارکینگ لاکچری ، درب پارکینگ لوکس

 

 • انواع درب پارکینگ :

 • درب پارکینگ تاشو

درب های پارکینگ تاشو دارای ظاهر خاص و منحصر به فردی هستند که در هر جایی مشاهده نخواهید کرد. این درب ها شبیه به درب های لولایی اتوماتیک عمل می کنند با این تفاوت که گویی به جای دولت لولا شده به دیوار، دو لت لولا شده به ستون و یا چهر چوب و دیوارهای اطراف و یک لت لولا شده به هر یک از لت های کناری وجود دارد. حرکت این درب ها نرم و بی صدا صورت می گیرد. محدوده حرکت درب پارکینگ تاشو خیلی وسیع نیست. سرعت باز و بسته شدن این درب ها بالا بوده و چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد. تنوع ظاهری این نوع درب پارکینگ نیز قابل توجه است تقریبا میتوان گفت که تمام درب پارکینگ فلزی ( انواع درب پارکینگ ) به خصوص  انواع درب پارکینگ آهنی قابلیت طراحی و تا شوندگی را دارند . . این درب ها از جهت اینکه اتوماتیک نمی باشند از ایمنی خوبی نیز برخوردار هستند.این نوع از درب ساختمان برای پارکینگ بیشتر مناسب مدل درب پارکینگ جنوبی است .درب پارکینگ تاشو در صورتی که نتوان از درب پارکینگ ریلی استفاده کرد گزینه اول ساختمان هائی است که محدودیت جا برای استفاده از انواع درب پارکینگ ساختمان را دارند . تنها عیب درب پارکینگ تا شو عدم امکان استفاده از جک پارکینگ در این درب ها است .

 • انواع درب پارکینگ :

 • درب پارکینگ لولایی

درب پارکینگ لولایی که این روزها تقریبا تمامی آنها به صورت اتوماتیک ساخته می شوند، جزو محصولات پر فروش محسوب می شوند. نام دیگر این محصولات درب بازویی است. عملکرد درب لولایی اتوماتیک که درب پارکینگ ها قرار داده می شود به این صورت است که به دو کناره لولا شده و با چرخیدن حول محور لولایی به سمت داخل یا خارج باز و بسته می شود. انواع درب های پارکینگ ( انواع درب پارکینگ ) اتوماتیک لولایی وجود دارد که در بخش طراحی ، خود به دو دسته تک لنگه و دو لنگه تقسیم می شوند. با توجه به عرض در نظر گرفته شده برای درب پارکینگ و ویژگی های مدنظر شما می توانید یکی از این دو نوع درب های لولایی را برای پارکینگ خود انتخاب نمایید. این درب ها در طرح ها، رنگ ها و جنس های مختلف ساخته می شوند. قیمت درب های لولایی هم بسته به متریال به کار رفته در آنها متنوع می باشد.

درب پارکینگ ویلا ، درب پارکینگ زیبا ، درب پارکینگ لاکچری ، درب پارکینگ لوکس

 • انواع درب پارکینگ :

 • درب پارکینگ فلزی

درب پارکینگ فلزی یا همان درب پارکینگ آهنی ،یکی از رایج ترین انواع درب پارکینگ فلزی است که میتوان گفت بیشترین استفاده را در ایران دارد . قیمت درب پارکینگ آهنی که مناسب تر از سایر درب های پارکینگ است سبب شده است  که در اغلب ساختمان ها این گونه از درب ها را می بینیم.مدل درب پارکینگ جنوبی ،مدل درب تک لنگه پارکینگ شمالی) اکثر این درب های پارکینگ به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند. درب های فلزی رایج در این خصوص معمولا از جنس آهن، آلومینیوم و یا فولاد می باشد. در خصوص این درب ها این مساله وجود دارد که اگر بر روی آنها ضد زنگ و رنگ خورده باشند از کیفیت، دوام و استحکام بی نظیری برخوردار بوده و امنیت بالایی را تضمین می کنند.مدل های جدید درب پارکینگ فلزی را میتوان درب پارکینگ فرفورژه که نسل جدید درب های لوکس و زیبا است را نام برد .

درب پارکینگ فلزی اتوماتیک که از آلومینیوم ساخته شده باشد، به دلیل سبکی که دارد از عملکرد بسیار خوبی داشته و به موتور خیلی قدرتمندی نیازمند نخواهد بود. درب پارکینگ فلزی با توجه به سادگی که دارد کمتر دچار زنگ زدگی میشود و با توجه به این که آهنگر های معمولی نیز میتوانند این نوع از درب پارکینگ را بسازند ، قیمت مناسب تری نصبت به مدل های جدید درب پارکینگ دارند. ما استفاده از این گونه از درب ها را برای ساختمان های لوکس ، مدرن و شیک پیشنهاد نمیکینم. چرا که امروزه با توجه به طراحی مدل های جدید درب پارکینگ شما به سادگی میتوانید برای ساختمان مورد نظرتان درب مناسب با نما انتخاب کنید. از درب پارکینگ زیبای آلمینیومی برای ورودی درب پارکینگ هتل ها و از درب پارکینگ زیر سقفی برای استفاده در ویلا ها استفاده میشود .

و اما درب پارکینگ فولادی که جزو مقاوم ترین نوع درب ها به شمار می آیند. استحکام و مقاومت این درب ها مثال زدنی است. به ندرت پیش میاید این محصولات نیاز به تعمیر پیدا کنند و نگه داری از آنها بی هیچ دردسری می باشد. این درب ها ظاهر زیبایی می توانند داشته باشند و رنگ پذیر هستند. این محصولات دارای قیمت مناسبی نیز می باشند. این محصولات به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نمی شوند و به راحتی خط و خش بر روی آنها نمی افتد. در برابر ضربه های خیلی شدید هم مقاوم هستند. عایق گرما و سرما نیز محسوب می شوند. برای مکان هایی نظیر گاراژها و پارکینگ های مجتمع های بزرگ و برج ها درب های اتوماتیک فولادی بهترین گزینه به شمار می آیند. از این گونه از درب ها در شهرک های صنعتی و درب های ساختمان ها و برج های زیبا استفاده کرد .

درب های پارکینگ آهنی و درب پارکینگ فلزی بخشی از زیر مجموعه انواع درب پارکینگ فلزی به شمار میروند که برای انبار ها و سوله ها ساخته میشوند . این نوع درب پارکینگ نیز از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مزایای زیادی به همراه دارند. در خرید این درب ها میبایست دقت شده باشد  تا درب پارکینگ ورودی ساختمان به خوبی رنگ خورده باشند و سطح آنها با ضد زنگ به طور کامل پوشانده شده باشد. از لحاظ ایمنی این درب ها شهرت خوبی دارند. از این درب ها در مناطق اهواز ، کرمان ، کاشان ،نوشهر ، چالوس ،رامسر استفاده میشود .

درب های فلزی چه به صورت یکدست فلزی چه به صورتی تلفیقی با متریال دیگر ظاهر بسیار شیک و جذابی داشته و از کارایی خوبی برخوردار هستند.

 • انواع درب پارکینگ :

 • درب پارکینگ فرفورژه

زیبایی خیره کننده محصولات فرفورژه ایرانی سبب شده است تا استفاده از آنها در صنایع ساختمانی از جمله درب فرفورژه پارکینگ ،درب ورودی ساختمان فلزی با فرفورژه ،انواع مدل درب  فلزی پارکینگ منزل ، درب ورودی پارکینگ و پنجره ها مورد استقبال خوبی قرار بگیرد.درب ترک از بارزترین درب های فرفورژه است . درب ورودی پارکینگ ساختمان فرفورژه هم یکی از انواع درب پارکینگ است که با ظاهر شیک و خاصی که دارد برای انواع اقسام ساختمان ها با سبک های معماری متفاوت مناسب می باشند. فرفورژه فلز شکل داده شده با حرارت است که هنر ساخت آن در ایران زمین تاریخچه ای دیرینه داشته است. محصولات  تولید شده جهت درب فرفورژه ایرانی امروزه از چنان کیفیت و زیبایی هنرمندانه ای برخوردار هستند که به سایر کشورها صادر می شود. انواع درب پارکینگ زیادی وجود دارند که با فرفورژه ساخته میشوند . درب  فلزی پارکینگ فرفورژه اتوماتیک چه به صورت تمام فرفورژه چه به صورت تلفیقی فرفورژه و فلز ساده علاوه بر زیبایی دارای استحکام و مقاومت خوبی نیز می باشند. این محصولات از جهت آنکه رنگ کوره ای یا پلی اورتان می خوردند از خطر زنگ زدگی در امان هستند. این محصولات بیشتر برای ساختمان های مسکونی و ویلاها کاربرد دارند. معمولا برای آن دسته از افرادی که قصد دارند ظاهر باشکوه تری به نمای خارجی خود ببخشند، درب های فرفورژه بهترین انتخاب است. از درب فرفورژه امروزه در مناطق شمال شهر تهران مانند شهرک غرب ، فرمانیه ،قیطریه،ازگل ،لواسان،فشم  ودر استان های گیلان ،مازندران شهرهای رشت ، انزلی ،آستارا،چالوس ،نوشهر،رویان،تنکابن،رامسر ،امل ،بابل،ساری و در استان های کرمان ، مرکزی شهر های اراک و در همدان شهر های ملایر ، و در استان البرز در شهر کرج ،کردان،طالقان ،فردیس،شهریار ،ملارد ، چهار باغ کاربرد بالایی دارد .

 

سفارش درب پارکینگ

آن دسته عزیزانی که قصد خرید یکی از انواع درب های پارکینگ، مناسب برای محل سکونت خود را دارند و نیاز به مشاوره و یا سفارش دارند پیشنهاد می کنیم تا به صفحه تماس با ما و یا صفحه راهنمای سفارش مراجعه کنند. گروه صنعتی ما با داشتن مجموعه ای کامل از انواع درب های پارکینگ فلزی با کیفیت و سالها تجربه مفید در این راستا، در جهت رضایت مشتریان خود با سلایق و نیازهای مختلف نهایت تلاش خود را می نماید. ارسال و نصب تمامی محصولات ما به سرعت و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. قیمت هایی که ما برای درب های خود تعیین کرده ایم بسیار منصفانه و معقول می باشد. هنرمندان و متخصصان ما آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم هستند.

گروه تولیدی حفاظ برتر توانست در سال 98 پروژه های خوبی مانند ساخت درب پارکینگ برای آلمان ، ساخت درب پارکینگ ، فنس ، ستون (ست کامل) برای یک شهرک صنعتی در کانادا ، ساخت دور تا دور محوطه مسجد اعظم در شیراز شامل 4 درب پارکینگ ،2 درب نفر رو  ، بهخ همراه ستون باکس و فنس ( اولین پروژه ساخت مسجد بدون دیوار در ایران ) ، ساخت درب برای مجموعه جهان گردی در شهر زنجان شامل درب پارکینگ و ستون باکس . جای بسی خرسندی است که به اطلاع شما خریداران برسانیم که ما درسال 98 موفق به  طراحی وتولید  4 درب پارکینگ فرفورژه و 1 درب پارکینگ آلمینیوم سبک مدرن نموده ایم . 

گالری تصاویر

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممقانی
  2018-10-15 08:34

  سلام
  جناب اقای صادقی ما به دلیل محدودیت فضا در قسمت پارکینگ میخواستیم از درب ریلی یا همان درب هیدرولیکی پارکینگ استفاده کنیم . باچند جوسکار و مهندس که صحبت کردم و امدند بازدید گفتند که امکان این که درب هیدرولیک پارکینگ به صورت ریلی که بالای ان باز باشد وجود ندارد ، در مقاله درب پارکینگ ریلی شما نوشته که این امکان وجود دارد که من از درب پارکینگ هیدرولیکی که از بالا بسته کلاف نشده باشد وجود دارد ممنون میشوم که اطلاعات بیشتری راجع به این گونه درب پارکینگ که تا کنون ندیده ام بیشتر توضیح دهید یا یک فیلم اموزشی راجع به درب پارکینگ هیدرولیک شمالی بالا باز در سایتتان بگذارید . مشاوره شما که نوشته اید ایا تخصص ساخت این گونه درب پارکینگ را دارد .
  ممنون ممقانی

  پاسخ
 • ادیبان
  2019-09-01 08:44

  جناب آقای صادقی همه چیز طبق روال پیش رفت ، هر چند تغییراتی جزئی در طرح بود ولی پیرو صحبت های اولیه بسیار عالی بود . البته کمی استرس داشتم با توجه به وقت کم و اولین پروژه کاری فی مابین ، لاکن از دقت کافی شما در تولید درب پارکینگ به خصوص نفر رو داخل درب سپاسگزارم

  جناب آقای صادقی همه چیز طبق روال پیش رفت ، هر چند تغییراتی جزئی در طرح بود ولی پیرو صحبت های اولیه بسیار عالی بود . البته کمی استرس داشتم با توجه به وقت کم و اولین پروژه کاری فی مابین ، لاکن از دقت کافی شما در تولید درب پارکینگ به خصوص نفر رو داخل درب سپاسگزارم

  پاسخ
 • قلیزاده
  2019-11-13 21:06

  داخل مقاله ای که درباره انواع درب پارکینگ نوشتید یه عکس درب پارکینگ هست با گل‌های طلایی میخواستم بدونم اسم درب چی هست و برای دو تا درب پارکینگ با اندازه ۳۴۰ و درب عابر حیاط با عرض ۱۲۰ حدودا چقدر درمیاد؟ ضمنا برای این مدل میشه فنس روی دیوار یا حفاظ پنجره هم با همین سبک طراحی کرد؟

  پاسخ
  • سلام
   نام درب پارکینگپ انتخابی شما ، درب الیزه است . این درب به صورت کامل فقط در دو شرکت تولید میشود . ثامن و حفاظ برتر (لوکس درب) تنها گروه های تولیدی هستند که تولیددرب الیزه را انجام میدهند . یک درب پارکینک الیزه حدو ۱۰۰۰ کیلو وزن دارد و قیمت این درب پارکینگ حدود ۳۵ ملیون تومان تمام میشود . البته توجه داشته باشید ، در بین انواع درب پارکینگ ، این نوع از درب هم دارای جلوه و زیبائیس خاص است و هم ارتفاع تاج در وسط ۳/۸ متر است . این نوع درب پارکینگ برای ساختمان های زیبا و مدرن طراحی شده است

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال


چهار × = 32

فهرست
Call Now Button